Klasa 2F

 "Erasmus+" jest to wymiana międzynarodowa najzdolniejszych językowo uczniów. Celem tego unijnego projektu jest krzewienie takich wartości jak tolerancja i szacunek dla ludzi innej narodowości. W wymianie tej bierze udział mładzież z takich krajów jak Polska, Niemcy, Włochy, Hiszpania i Turcja. Podczas takiego wyjazdu uczniowie mogą poznać wiele nowych ludzi, ciekawych miejsc, poszerzać wiedzę na temat historii, kultury i tradycji odwiedzanych miejsc. Aby porozumieć się z rówieśnikami młodzież użwa przeważnie języka angielskiego, dzięki czemu rozwijają przede wszystkim swoje umiejętności językowe.

W maju 2017 roku w wymienie do Niemiec okazję miały uczestniczyć uczennice naszej klasy. Daria Jasińska, Natalia Skierska oraz Zofia Trafna z utęsknieniem wpominają poznane tam towarzystwo i wspaniałe miasto jakim jest Monachium.

 

Tego samego roku w październiku Julia Misko miała okazję bliżej zapoznać się z kulturą Włoch. Piękne widoki, popularne zabytki, tradycyjna kuchnia, a takżę wspaniali ludzie.

Takie chwile są warte zapamiętania !

Przez cały czas naszym podróżniczkom dopisywała pogoda, tak piękna jak były szerokie ich uśmiechy na twarzach! Powróciły do szkoły wypoczęte z mnóstwem historii i ciekawych wspomnień.

 

    Z tego miejsca chciałam podziękować w imieniu wszystkich dziewczyn biorących udział w tym projekcie za daną nam szanse. Przyjemnie było by powrócić do tamtych minionych chwil. Mamy nadzieję, że godnie reprezentowałyśmy naszą szkołe jak i zarówno kraj jakim jest Polska! 

Daria Jasińska

© 2013-2018 PRV.pl
Strona została stworzona kreatorem stron w serwisie PRV.pl